Методика – GTD система управління діями

10 Червня, 2010


Як сконцентруватися на роботі

Очистка мозку від непотрібних речей

Ця методика була придумана Девідом Аленом, який досліджував практики управління часом протягом 20-ти років. В результаті він написав книжку Getting things done на цю тематику.

Піcля того, як я прочитав книжку, я почав застосовувати її на практиці. Основна ідея книжки в тому, що ми можемо займатися лише одним в один момент часу, незалежно від пріорітету. Причому інші дії не мають бути в голові, оскільки чим більша в нас забита свідомість – тим тяжче сконцентруватися на конретній справі.

Отже,  спочатку щоб очистити мозок від всіх “хвостів” я організував фізичний і інтелектуальний збір інформації, яка була або могла виникнути в моїй голові як було і описано в книжці.

Я придбав: 4 вертикальних лотки для паперу, 43 папки, пачку паперу А5 формату, пачку стікерів, почку клейких стікерів, скрепки, закладки-наклейки, цінник, олівець, степлер, скотч, куча файлів. Прийшов додому і розпочав фізичний збір інформації як на роботі так і вдома. Отже у мене було 4 лотка на столі. На разі я використовую 3.

  1. Папка призначена для наступних конкретних дій.
  2. Папка очікуваннь, –  для справ, які я делегував іншим людям, чи очікувань певної інформації (дзвінок, лист, етс)
  3. Папка “Можливо коли-небудь. Сюди входили речі, якими я б хотів зайнятися в майбутньому, але точно не зараз. Наприклад навчитися грати на піаніно.
  4. Ну і папка для архіву довідкової інформації. Я використовую ящик для цього.

Отже спочатку я зробив фізичний збір.  Взяв великий кошик і в нього закидував всі речі, які не лежали на своїх місцях (крім фоток і канцтоварів). Рився по всй хаті, по шкафчиках, шуфлядах. Непотрібні речі викидав зразу – викинув 3 мішка хламу.

Після цього я сів і протягом 2-3 годин записував всі “хвости” і взагалі все що сиділо в моїй голові. Подзвонити другові, купити машину, не забути, що через тиждень джаз-концерт і будь-які, навіть найшаленіші ідеї, що приходило в голову.

Все робив доти, поки голова не стала чиста. Тобто я був впевнений, що це все. В моїй голові більше нема нічого, що мене б бентежило.

Після цього я зробив організацію і обробку інформації, про що я напишу в своїй наступній статті. Для цього мені знадобився ще календар і 43 папки ну і взагалі всі канцтовари, що я понакупляв.

3 Responses to “Методика – GTD система управління діями”


  1. […] попередній статті я писав про збір вхідної інформації. Після збору в корзинці у Вас залишилась велика […]


  2. […] в себе вдома згідно системи управління часом GTD. Купив в супермаркеті 43 пластикові папки з обрізаними […]


  3. […] на “тактичних задачах”. Але при комбінування із технікою GTD або із технікою Стівена Кові (або з  двома одночасно […]


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: