Матриця Важливість vs Терміновість

23 Лютого, 2009


В попередній статті було згадана матриця часу.  В даній статті я наведу більше інформації про цей інструмент.

Всі завдання можна поділити на 4 категорії, залежно від ступеня їх терміновості і важливості. В залежності від категорії, в якій Ви виконуєте більшість завданнь можна визначити Вашу ефективність.

Систему можна представити у вигляді матриці, яка знаходиться нище.

В квадраті I завдання є найбільш важливі і термінові, наприклад, кризисні ситуації, термінові збори чи звіти, які необхідно зробити в даний момент часу. Люди, які перебувають в квадраті I виступають у ролі “пожежників”  і тільки встигають розвязувати форсмажорні ситуації, а по їх закінченню переходять до гасіння інших. Щоб уникнути стреса, вони можуть проводити час у квадраті IV, що тільки погіршує ситуацію, зменшуючи кількість часу для вирішення проблем.

Інші проводять більшість кількість часу III виконують термінові завдання, але важливі не для них, а для інших людей. Люди, які проводять найбільше часу в квадраті III і IV дарма витрачають свій час і час компанії.

Самі ефективні люди  стараються знизити кількість завданнь з категорії I і більше проводити в категорії II, плануючи. При більшому плануванні у Вас будуть виникати найменше критичних ситуацій. Крім того не запускаючи завдання з категорії ІІ вони не будуть переходити в категорію І.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: