7 звичок ефективних людей.

15 Лютого, 2009


pencil

Недавно прослухав аудіотрейнінг “7 звичок ефективних людей” Стівена Кові. В майбутньому планую прочитати книжку, в якій містеться більший об’єм інформації і опис інструментів, які можна використовувати.

Отже коротко про 7 навичок.

 1. Бути проактивним . Залежити тільки від себе і самому нести за себе відповідальність. У випадку, якщо Ви говорите “Я повинен” чи “Мій шеф мене нервує” – це означає, що Ви   реактивні , тому що Ви позволяте іншим контролювати Ваші емоції. Практивне формулювання “Я дозволив свому шефу мене роздратувати”. Бути проактивним – приймати рішення відносно самого себе.
 2. Побудувати власні принципи. Потрібно починати справу думаючи про її закінчення. Вам варто побачити ціль, а потім іти до неї. Створити власні цінності і принципи. Наприклад: бути чесним/відвертим зі всіма, вислухати іншу людину перед тим як говорити самому.  Можна свої ролі на роботі, в колі друзів, сімї. Варто приймати проактивні рішення, на основі власних цінностей, які є орієнтовані на довгостроковий результат і які не викликають негативні відчуття.
 3. Ефетивне використання свого часу. Виконувати завдання важливі, але не термінові (комірка 2).Це максимальне приближення до саморозвитку і ефективності,фокус на довгостроковий результат. Уникати комірок “3” і “4”. Люди, які виконують завдання з комірки 1 – запускають речі з комірки 2, і стають залежниками часу.
 4. Орієнтуватися на співпрацю з людьми компаніями на основі “win-win”. Не можна вигравати через чужий проіграш. Співпраця не несе довгострокового характеру. Програвша сторона захоче відігратися на наступному договорі або взагалі не захоче з Вами кооперувати.
 5. Активне слухання. Спочатку зрозуміти проблеми інших людей, а потім знаходити вирішення проблем на основі їхніх цінностей. Коли Ви слухаєте, розумієте, співчуваєте – Ви надаєте людині “психологічне повітря” – відчуття довіри і відкритості. Не пропонувати речі, які б зробили Ви у своїй ситуації, можливо в людини   інші цінності   від Ваших.  Тільки тоді коли людина відчує, що Ви її зрозуміли, Вона захоче почути Вас. Активне слухання надає ширше бачення ситуації
 6. Синергія. Створення синергії на основні взаємопорозуміння сторін. Створення взаємовигідних рішеннь вналідок активного слухання.
 7. Наточування навиків. Постійно практикувати звички. Займатися спортом, правильно харчуватися точить звичку 1. Музика, Природа, Медитація, Фільми точить систему цінностей. Читання, письмова робота, планування точить розум, який розвиває звички 2 і 3. Соціальне становище, і намагатися зрозуміти інших людей і бачити відносини як взаємовигідні,побудування креативних шляхів для створення синергетики для вирішення проблем розвиває навички 4,5,6.

9 Responses to “7 звичок ефективних людей.”

 1. Анонімус Says:

  Ти хоч би автора запамятав. Кові а не Корві

 2. lightingrain Says:

  Дякую, виправлено.

 3. ja Says:

  a gramatyku mona vypravlyaty=)) ???

 4. lightingrain Says:

  Можна =)) Побачиш помилки – пиши на мейл)

 5. Lesya Says:

  Ja vlasne chytaju ciu knyzhku zaraz, vrazhaje… a vona je v ukrainskomu varianti? chy je jiji pereklad na ukrainsku movu?

 6. lightingrain Says:

  Я зустрічав тільки російський варіант.


 7. […] Але при комбінування із технікою GTD або із технікою Стівена Кові (або з  двома одночасно ) можна прийти до крайньої […]

 8. ptia Says:

  Хрень детская в реальности неприменима людьми без психических отклонений)))


 9. Я надзвичайно натхненний разом з вашим навичок а також з макета для вашого 777 блогу.
  , що це платна теми або ви налаштувати змінити його Ваших сам?
  У будь-якому випадку залишитися вгору по хорошого якість написання, це рідкісні , щоб побачити а великих блог як цей сьогодні ..
  – Calator Прин Румунія .


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: